Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę

Zesłania Ducha Świętego

31.05.2020

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Zesłanie Ducha Świętego to według Dziejów Apostolskich wydarzenie, które miało miejsce w pierwsze po zmartwychwstaniu Jezusa święto Pięćdziesiątnicy. Na zebranych w wieczerniku apostołów zstąpił Duch Święty. Zesłanie Ducha Świętego uważa się za początek Kościoła. Bóg został objawiony w Starym Testamencie, Syn nauczał osobiście na Ziemi, a jego służbę ukoronowało Zesłanie Ducha Świętego, którego obiecał.PROCESJA BOŻEGO CIAŁA

Ponieważ nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń, ze względu na epidemię korono-wirusa, nie odbędzie się tradycyjna procesja Bożego Ciała w tym roku. Natomiast już można uczestniczyć we Mszy św. w nieograniczonej liczbie wiernych, ale z maseczkami.
SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Rodzinom, które przygotowały nasz kościół na dzisiejszą Liturgię – Bóg zapłać ! O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodziny państwa : SZMAGLIŃSKI ; NOWAK ; SOCHA ; WIŚNIEWSKI.
PODZIĘKOWANIE

Wszystkim, którzy uczestniczyli w mojej Mszy św. urodzinowej – za życzenia, modlitwę i życzliwość – serdecznie dziękuję. Chórowi „Stokrotki” - dziękuję za uświetnienie śpiewem.