Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Najświętszej Trójcy -7.06.2020

Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Najświętszej

Trójcy -7.06.2020

TRÓJCA PRZENAJŚWIĘTSZA – ZNAK KRZYŻA

Znak krzyża jest przede wszystkim wyznaniem wiary w Boga Trój-jedynego. Jest to najkrótsza, ale najbardziej wymowna „reguła” naszej wiary. Czyniony znak krzyża staje się swoistym świadectwem przynależności do Boga i Kościoła. Całe Credo, które za chwilę wypowiemy, streszczone jest w tej prostej i krótkiej formule: „W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. W takim momencie każdy z nas powinien sobie uświadomić, że wszystko, co czyni, ma swoje odniesienie do Boga w trzech osobach.


PROCESJA BOŻEGO CIAŁA

Ponieważ nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń, ze względu na epidemię korono-wirusa, nie odbędzie się tradycyjna procesja Bożego Ciała, w tym roku procesja odbędzie się wokół kościoła po Mszy św. o godz.10.00.


PROCESJA DO KAPLICZKI ŚW. ROCHA

W przyszłą niedzielę zapraszam na procesję do kapliczki św. Rocha po Mszy św. o godz. 11.30. Podziękujemy za ochronę przed epidemią i poprosimy, by nadal nas omijała.


ZAPROSZENIE

Dzisiaj na godz.16.00 – zapraszam do plebani Członków Rady Parafialnej, panów Szafarzy i pana Bąkowskiego. A Wspólnotę modlitewną w Duchu świętym zapraszam w środę (17.06) po Mszy św. wieczornej.


POŻEGNALIŚMY W PANU

Pożegnaliśmy w Panu śp. Jerzego Sobiechowskiego. Msze św. zostaną odprawione : 14 lipca o godz.18.00 (30 dnia) i 14 sierpnia o godz.18.00 (Zakład Pogrzebowy z Tucholi). Wieczny odpoczynek …..


SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA

Rodzinom, które przygotowały nasz kościół na dzisiejszą Liturgię – Bóg zapłać ! O przygotowanie kościoła na następną niedzielę proszę rodziny państwa : BARYLSKI ; KĄTNY ; PIECZKA ; SZATKOWSKI; KOWALSKI.