Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkiego Postu – 29.03.2020

Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkiego

Postu – 29.03.2020


DROGA KRZYŻOWA

Chrystusie, Ty nadal …
Idziesz przez wieki krwią znaczysz drogę ….
Startą od cierpień i bólu
Krzyż niesiesz ciężki …

Krzyż ludzkiego egoizmu i bezmyślności, krzyż ludzkiej tępoty i obojętności. To Twoje cierpienie i ból to także efekt mojego (nie, nie ludzkiego, ale właśnie mojego) egoizmu, zapatrzenia w koniec własnego nosa i mojej obojętności. To ja nie robię nic, albo tak niewiele żeby Ci pomóc, żeby Ci ulżyć, żeby Cię spotkać na Twojej drodze krzyżowej przez wiek XXI.


NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

W związku z odwołaniem spotkań w większych grupach, zawieszam odwiedziny chorych miesięcznych w kwietniu. Nie odbędą się również nabożeństwa Dni Eucharystycznych. Natomiast Droga Krzyżowa w piątek o 17.30 a Gorzkie Żale odśpiewamy w Niedzielę Palmową (5.04) po Sumie.

Ceremonii Wielkiego Piątku i Soboty nie będzie,jak również święcenia pokarmów. W I święto – Rezurekcja – Msza św. bez procesji.SPOWIEDŹ WIELKANOCNA

Z powodu epidemii nie ma możliwości Spowiedzi przy udziale księży z dekanatu. Dlatego Spowiedź wielkanocna odbywać się będzie w : poniedziałek, środę, piątek i sobotę od godz.16.00 – 17.00 w Zakrystii.PODZIĘKOWANIE

Serdeczne „Bóg zapłać” rodzinom, które przygotowały nasz kościół na dzisiejszą Liturgię ! Zawieszam sprzątanie kościoła na następną niedzielę. Następne rodziny poproszę przed świętami Wielkanocy.